Windows 7 kontra Windows 10

Który operacyjny system jest lepszy?

No właśnie, który operacyjny system jest lepszy? Czy w roku 2019 nadal będziemy używać Windows 7? A może czas najwyższy, aby dołączyć do użytkowników Windows 10? Nie da się ukryć, że Windows 10 na rynku jest już od kilku lat. Jednak cały czas tak naprawdę nie brakuje osób, które przywiązane bardzo mocno są do Windows 7. Czy to słuszne? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, do czego komputera używamy. Jeśli na przykład chodzi o granie w gry komputerowe, to wcale Windows 7 na tym polu nie stoi na pozycji przegranej. Naprawdę wiele nowych gier wymaga od sprzętu działania 64-bitowych systemów. A od całkiem niedawna jednym system słusznym w minimalnych wymaganiach jest właśnie Windows 10. Poza tym nowe tytuły to najlepsza grafika, a ta możliwa jest jedynie dzięki specjalnym bibliotekom DirectX 12. Są one jedynie kompatybilne z Windows 10. Jednak z drugiej strony nie wszystkie gry to wykorzystują. Deweloperzy bardzo chętnie stawiają na biblioteki Vulcan. Z nimi nasz tytułowy Windows 7 radzi sobie wręcz genialnie.

Starsze gry to przewaga Windows 7

W sieci ostatnio się pojawiły informacje o obsłudze oficjalnej wersji najnowszej popularnego graficznego API DirectX przez Windowsa 7. Na razie to rozwiązanie wspiera jednak tylko jedna gra. Jest to World of Warcaft. Właśnie w hicie sieciowym Blizzarda gracze znacznie odczuwają poprawę samej wydajności. Chociaż nie będzie to zbyt powszechnie stosowane narzędzie, to przedstawiciele Microsoftu potwierdzili, że już pracują nad tym, aby wdrożyć DirectX 12 chociażby na Windows 7 także z całkiem innymi deweloperami. Działania dotyczą zapewne tytułów najpopularniejszy, ale czasu jednak nie ma zbyt wiele. Sfinalizowanie ich dokonać się musi do dnia 14 stycznia 2020 roku, a więc wspomnianej daty końca technicznego wsparcia Windows 7.

Jednak jeśli jesteśmy miłośnikami nieco starszych gier, to przewagę ma tutaj na pewno Windows 7. Jak wiadomo fanów starych gier wciąż nie brakuje, prawda?

Leave a Reply