Jak poprawnie ustalić nazwisko posiadacza numeru telefonu?

W sieci znajdziemy absolutnie wszystko

Chyba nikogo nie dziwi, że w sieci znajdziemy absolutnie wszystko. Czasami mamy jednak z poszukiwaniami ogromny problem. Bardzo często sobie zadajemy pytanie – jak wyszukać numer telefonu w sieci? Okazuje się, że odpowiedź na pytanie jak wyszukać numer telefonu jest niezmiernie prosta. Okazuje się, że w sieci znajdują się strony, na których możemy właśnie na podstawie numeru telefonu ustalić imię i nazwisko właśnie jego posiadać. Działa to oczywiście dla sporej liczby numerów z naszej książki adresowej. Czasami może się okazać, że nasz numer na spisie tego rodzaju tak się znajduje. Musimy się o tym przekonać sami.

Jak zatem sprawdzić numer w bazie?

Zanim wyjaśnimy w ogóle, skąd te numery się tam wzięły, to powinniśmy sami spróbować. Instrukcja naprawdę jest bardzo prosta. Serwisy z kolei są dokładnie dwa. Chodzi o sync.me oraz truecaller.com Ten drugi ma podobno bazę powyżej trzech miliardów numerów. Z kolei sync.me około miliarda numerów.

Przejdźmy jednak do konkretów. Na sam początek zakładamy nowe konto Google lub użyć możemy jednego już z posiadanych, na którym nie ma absolutnie żadnych kontaktów. Jest to ważne, aby nie używać podstawowego, ponieważ strona pobiera tak naprawdę całą naszą adresową książkę z konta użytego. Następnie wchodzimy na stronę o adresie truecaller.com i wpisujemy numer szukany. W kroku drugim musimy zalogować się kontem Microsoft lub Google. Najlepiej jest użyć konta, na którym nie mamy żadnych kontaktów. Jest to zalecane. Inaczej wszelkie informacje o naszych kontaktach trafią bezpośrednio do serwisu Truecaller. Przekonamy się na własnej skórze, że serwis prawidłowo zidentyfikował imię oraz nazwisko posiadacza. Jak już zostało wspomniane poza Trucaller działa także świetny serwis Sync.me. Nie musimy się obawiać ponieważ wyszukiwanie wygląda bardzo podobnie. Musimy po prostu przećwiczyć oba serwisy i przekonamy się jakie jest to proste oraz także intuicyjne.

Leave a Reply