Kastomizowanie SharePoint z użyciem JavaScript – Przekierowanie na inną witrynę

W dniu dzisiejszym chcę wam zaproponować prosty, krótki skrypt umożliwiający realizację przekierowania użytkownika na inną witrynę. Opcja ta jest bardzo przydatna w sytuacji wszelkiego rodzaju migracji i przenosin witryn, gdy nie chcemy pozostawić użytkowników z złamanymi linkami do witryn.

redirect

Wymagania

Przygotowany skrypt należy dodać ją do biblioteki dokumentów gdzie będziemy przechowywać nasz kod w pliku txt.

Przykładowy kod

Skrypt składa się  z dosłownie dwóch linijek zawierających ostrzeżenie  (z którego można zrezygnować) oraz samo przekierowanie.

<script type='"text/javascript"'>
alert("Witryna została przeniesiona. Za chwilę zostaniesz do niej przekierowany");
</script>
<meta http-equiv="refresh" content="10;url=http://NowyAdresWitryny">

Drobna uwaga na koniec

Skrypt nie delikatnie mówiąc niezgodny z wszelkimi standardami HTMLa. Nie mniej jest to rozwiązanie szybkie i proste. No i co najważniejsze, działa.

2 thoughts on “Kastomizowanie SharePoint z użyciem JavaScript – Przekierowanie na inną witrynę”

  1. Mam pewien problem – chciałbym wykorzystać Pański kod w bardziej złożonej formie. Chodzi o przekierowywanie stron wraz z posiadanymi uprawnieniami w ramach grup SharePoint 2013. Na przykład mam założoną witrynę A i dwie podwitryny B i C. Dodatkowo mam dwie grupy użytkowników. Pierwsza ma uprawnienia do przeglądania witryny A oraz podwitryny B, zaś druga ma uprawnienia do przeglądania witryny A oraz podwitryny C. Chciałbym stworzyć przekierowanie, które w zależności od tego, do której z grup użytkowników należę, przekierowywałoby mnie odpowiednio do podwitryny B lub podwitryny C.

    Czy takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia w ramach SharePoint przy użyciu JavaScript?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *