SharePoint Server 2016 jeszcze w tym roku?

Wszystko wskazuje, że jeszcze w tym roku opublikowana zostanie nowa edycja SharePointa Server, tym razem z numerem 2016. W oparciu o opublikowany w dniu wczorajszym artykuł na temat planowanej przyszłości platformy SharePoint widać wyraźnie, że rozwoju tego systemu na kierunkowany jest na chmurę. Większość nowych i innowacyjnych rozwiązań ma trafić właśnie tam. Nie znaczy to jednak, że wersja on-promise odchodzi do lamusa.


sharepoint2016

 

Na dziś dzień nie wiemy jeszcze wiele na temat nowości dotyczących platformy SharePoint Server 2016. Julia White nakreśla wizję, w której nowa edycja SharePoint Server ma umożliwiać jeszcze lepszą integracją z usługami SaaS ułatwiając tym samym budowanie rozbudowanych i skalowanych rozwiązań hybrydowych.

 

Więcej na temat SharePoint Server 2016 mamy dowiedzieć się w maju podczas konferencji Ignite w Chicago. Na bieżąco będziemy informować o aktualnościach dotyczących SharePoint Server 2016.

7 thoughts on “SharePoint Server 2016 jeszcze w tym roku?”

  1. No ciekawa informacja. Jestem ciekaw jakie zmiany nastąpią w 2016-stce. Szkoda, ze trzeba czekać aż do maja, żeby dowiedzieć się cóż producenci dla nas przygotowali. No to będę zaglądał i czekał na jakieś “przecieki” 🙂 Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  2. Witam
    Z tego co wyczytałem kiedyś to spodziewać się możemy w połowie tego roku, zobaczymy co przyniesie czas.
    Na pewno ma umożliwić łączność hybrydowego między serwerem i SharePoint Online Services. Użytkownicy, którzy będą to posiadać będą mieć to bardziej zintegrowane z przechowywaniem plików, ale na to co będzie jeszcze musimy się uzbroić w cierpliwość.

  3. A może nowa wersja przyniesie domyślne zwiększenie limitu rekordów w kontenerze na liście do np. 6 tyś (zamiast aktualnie 5 tyś), to byłoby dopiero szaleństwo 🙂

    A tak na poważnie: fajnie, że robią nowe rzeczy, tylko dlaczego programowanie pod tym SharePointem jest tak pokręcone, że mało kto chce w tym robić?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *