Kolumna obliczeniowa – rok dodania elementu

 

Możliwości zastosowania kolumny obliczeniowej można znaleźć bez liku. Jednym z częstych zastosowań jest wyliczenie roku lub miesiąca, w którym element został dodany lub do kiedy obowiązuje. Posiadanie takiej informacji pozwala w prosty sposób filtrować lub grupować elementy latami i miesiącami. Domyślnie jednak można spotkać sytuację w której rok zostanie zapisany w formacie liczbowym zawierającym przecinek, np. “2,014”. Zapis taki zaburza nieco informację.
comma

Jak poradzić sobie z takim problemem i usunąć przecinek z kolumny obliczeniowej?

Należy użyć następującej formuły:

=TEXT(YEAR(Created),”0″)

Po jej zastosowaniu dokumenty będą posiadały rok dodania w formacie tradycyjnym, np. ” 2014″.

 

 

12 thoughts on “Kolumna obliczeniowa – rok dodania elementu”

  1. Dzięki wielkie. To było to co właśnie chciałem uzyskać! W necie na prawdę nie ma porządniejszego poradnika na ten temat.

  2. Wielkie dzięki. Nie wiedziałem jak się za to zabrać. Dotąd musiałem ręcznie obliczać takie rzeczy, samemu sprawdzać daty. Z pewnością to wykorzystam.

  3. Kolumna obliczeniowa i cała reszta Twoich wpisów, porad czy też artykułów na tym blogu jest niezwykle przydatna i ciekawa. Dobrze, ze sa osoby,które potrafią jeszcze aż tak zaciekawić tematem iw tak łatwy i prosty do zrozumienia sposób przekazać najważniejsze informacje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *