SharePoint 2013 brak dostępu do właściwości webparta

W ostatnim czasie pracując na SharePoincie 2013 natrafiłem na dosyć dziwny problem. Podczas pracy nad edycją strony system nie pozwalał na edycję webparta przez co brak było dostępu do edycji jego właściwości. Jak można się domyśleć była to bardzo uciążliwa niedogodność. Na moje szczęście udało mi się znaleźć przyczynę tego problemu.

iexplorer

Jak widzicie na poniższym screenie okno webparta ma niecodzienny wygląd. Brakuje domyślnego CheckBoxa pozwalającego rozpocząć edycję webparta.

webpartPo analizie problemy okazuje się, że problem nie leży w konfiguracji środowiska SharePoint, a aplikacji klienckiej. W tym wypadku przeglądarka Internet Explorer generowała problem ze względu na nie uruchomienie witryny w trybie zgodności. Przyznaję szczerze, że jest to co najmniej dziwne zachowanie.

Chcąc usunąć problem konieczne jest wybranie NarzędziaUstawienia trybu zgodności.

trybzgodnosciW nowym oknie wybieramy opcję Wyświetlaj witryny intranetu w widoku zgodności oraz dodajemy adres naszej witryny poprzez wybranie przycisku Dodaj.

trybzgodnosci2

Po wykonaniu powyższej czynności webpart zaczyna wyświetlać się w oczekiwany sposób.

webpart2Przy wdrożeniach tego rozwiązania warto pamiętać o tej przypadłości. Szczególnie w wypadku Office’a 365, który nie pracuje w sieci lokalnej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *