Brak elementów pasujących do wyszukiwania

Usługa wyszukiwania pełnotekstowego to jedna z najbardziej przydatnych funkcji SharePointa. Bez dobrze działającej wyszukiwarki wartość tego systemu jest zdecydowanie mniejsza. Komunikat o treści “Brak elementów pasujących do wyszukiwania” w oknie wyszukiwania informuje nas, że z naszym pełnotekstowym wyszukiwaniem nie jest najlepiej. Z czego może wynikać taki błąd?
search

Scenariusz nr 1

Najprostszy scenariusz to nieskonfigurowana usługa wyszukiwania lub nie zdefiniowane wykonania indeksowanie zawartości. W takim wypadku musimy otworzyć Administrację Centralną następnie wybieramy:

Application Management -> Manage service application -> Search Service Application -> Content Sources

W tym oknie wybieramy edycję Local SharePoint sites:

edycjaW nowym oknie definiujemy harmonogram Crawl’a.

crawl

Po wykonaniu tej zmiany w konfiguracji i uruchomieniu Crawla, dane powinny zostać zindeksowane.

Scenariusz nr 2

Bardzo rzadko pojawia się scenariusz wystąpienia tego błędu, w którym mimo prawidłowej konfiguracji usługi nie zwraca ona wyników wyszukiwania. Specyficznym objawem tego problemu jest również fakt, że wyniki wyszukiwania zwracane są prawidłowo na witrynie typu: Centrum wyszukiwania.

Jednym z obejść tego problemu jest używanie witryny Centrum wyszukiwania jako jedyne miejsce zwracające wyniki. Nie mniej nie rozwiązuje to problemu.

Okazuje, się że problem ten może się pojawić w sytuacji, gdy używany adres witryny jest inny niż domyślna strefa ustawiona w mapowaniu alternatywnym. Nie jestem w stanie racjonalnie wyjaśnić dlaczego tak się dzieje. Nie mniej zmiana adresu w mapowaniu alternatywnym (często w miejscu tym jest podana nazwa serwera) w pozycji Domyślny na prawidłowy rozwiązuje ten problem.

Jeśli borykacie się z tym problem sprawdźcie ten element w Centralnej administracji:

Application Management -> Configure alternate access mappings -> Edit Public URLs

mapowaniealternatywne

 

Zmieniamy domyślną strefę na używany adres i potencjalnie może to rozwiązać wasz problem “Brak elementów pasujących do wyszukiwania”.

Scenariusz numer 2 jak do tej pory udało mi się zaobserwować jedynie na edycji Foundation nie mniej nie wykluczam, że może dotyczyć również wersji Server.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *