Garść informacji o Office15, nowej edycji Office 365 oraz SharePoint 15

Przed chwilą skończyła się konferencja firmy Microsoft prezentującą możliwości nowych usług:

  • Office 15
  • SharePoint 15
  • Office 365 w edycji 15
  • Skydrive
  • Windows 8
  • Windows Surface
  • Lync / Skype
Wrażenia z nowych edycji rozwiązań są co najmniej piorunujące. Pakiet Office 15 w kooperacji z usługami Office 365 / SharePoint 15 / SkyDrive spisuje się genialnie. Już dzisiaj możliwość wykorzystania chmury z pakietem Office jest bardzo funkcjonalne, ale nowa edycja wraz usługami mobilnymi wydaje się wręcz idealnie. Co najważniejsze i na czym bardzo mocno skupiono się na prezentacji wszystkie te wersje posiadają pełną funkcjonalność bez widocznych różnic miedzy wersjami online, klienckiej czy też mobilnej.
Nowe wersje aplikacji pakietu Office niosą ze sobą zmiany, które w znaczący sposób mogą zmienić wykorzystanie biznesowe. Mnie szczególnie cieszy dalszy rozwój OneNote, który jest chyba w Polsce mocno niedoceniony. Również zmiany w interfejsie Outooka 15 bardzo mi się podobają szczególnie, że dotychczasowa wersja interfejsu nigdy mnie nie zachwycała.
Świetne wrażenie zrobiła na mnie nowa wersja SharePoint. Nowy interfejs w stylu metro w końcu wygląda nowocześnie i zachęca do używania. Rozszerzona integracja z Lynckiem i mam nadzieje Skypem (ten element niestety był pokazany tylko z poziomu Outlooka) sprawiam, że zaczyna być widoczna czysto biznesowa korzyść z przyłączenia Skype do portfolio Microsoftu. Możliwość dynamicznego kontaktowania się pracownikami czy też współpracownikami automatycznie z SharePointa poprzez Lynca i Skype brzmi świetnie.
Główny element, który został zaprezentowany to Social SharePoint (chyba stworzony jeszcze bez udziału Yammera) -witryna przypominająca Facebookowy Wall z feedem informacji, like’ami. W porównaniu z dotychczasowymi pseudo społecznościowymi elementami SharePointa 2010 wygląda  po prostu bosko.  Interfejs wydaje się prosty i intuicyjny zawierający masę dodatków ułatwiających dodawanie treści. Element ten może być na prawdę strzałem w 10 w nowej edycji. Poniżej zrzut z tego ekranu w edycji SharePointa Online.

Przetestuj już dziś

Microsoft już dziś pozwala na przetestowanie nowej wersji pakiety aplikacji biurowych Office 2013 oraz usług Office 365. Chcąc je przetestować zarejestruj się na poniższych stronach:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *