Szczegóły problemów z April Cumulative Update 2012

microsoft-fix-itWyszły na jaw szczegóły problemów związanych z April Cumulative Update 2012. Jeśli go zainstalowaliście prawie na pewno nie powinniście być narażeni na duże problemy. Obecnie wiadomo już, że poprawka uszkadza mechanizm przychodzących wiadomości w SharePoint. Użytkownicy, którzy narażeni są na ten problem zdiagnozowali, że przychodzące maile do SharePointa nie są przez niego przechwytywane w związku z bugiem dotyczącym quoty na witrynie.

W tej sytuacji mogą ucierpieć również użytkownicy rozwiązania Nintex Workflow, którym w związku z powyższą usterką mogła przestać działać usługa Lazy Approval.

Społeczność opracowała już workaround dla obu błędów. Szczegóły znajdziecie na blogu Christiana Heindela.

 

Uczulałbym jednak przed zamykaniem potencjalnych błędów do powyższej listy. Jeden z pracowników Microsoftu na portalu Facebook podał informację dotyczącą problemów z ustalaniem IDków elementów list. W takim wypadku problemów docelowo może pojawić się więcej.

 

W każdym wypadku odradzam potencjalną instalację tej poprawki do czasu wydanie wersji poprawionej i jej przetestowania przez społeczność. Na testy pracowników Microsoftu chyba nie ma co liczyć …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *