Narzędzie wspierające pracę z SharePoint 2010 na Windows 7

Switch

Niejednokrotnie użytkownicy uczący się administracji lub programowania SharePoint 2010 nie dysponują zasobami umożliwiającymi legalne uruchomienie dedykowanego serwera fizycznego lub wirtualnego hostującego usługę SharePoint. W sytuacji takiej możliwe jest uruchomienie usługi SharePoint na komputerze z systemem Windows Vista/7. Warunkiem jest jedynie posiadanie maszyny 64-bitowej z 2-4GB RAM. Instalacja SharePointa na systemie klienckim nieco się różni od wersji serwerowej, nie mniej opis przygotowania do niej znajdziecie już na blogu.

Korzystanie z SharePointa na maszynie klienckiej niesie ze sobą niestety jeden problem: zjadzanie zasobów komputera przez usługi około SharePointowe. W tym wypadku przychodzi nam CodePlex z ciekawym i darmowym rozwiązaniem.

Rozwiązanie działa na bardzo prostej zasadzie: włącza/wyłącza wszystkie usługi począwszy od SQL, przez IISa po usługi SharePointowe. Pozwala to zwolnić zasoby, w sytuacji gdy nie korzystamy w danym momencie z SharePointa. Polecam gorąco.

Pobierz:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *