SharePoint Space Monitor

New Tool For Tracking

Przygotowując się do migracji z SharePointa w wersji WSS 3.0 / MOSS 2007 do wersji 2010 warto zastanowić się nad tym skąd bierze się rozmiar zawartości naszych witryn SharePoint. Element ten jest niezbędny do późniejszego wyczyszczenia zbędnej zawartości. Jedno z genialnych rozwiązań umożliwiających analizę zajętości witryn SharePoint jest SharePoint Space Monitor.

SharePoint Space Monitor jest rozwiązaniem darmowym, raportującym ilość elementów oraz ich rozmiar na poziomie witryn, list i bibliotek dokumentów. Pozwala na zejście z poziomu zbioru witryn na zagnieżdżoną głęboko witrynę generują większość wagi danego site collection. Dodatkowo wyświetla graficzne wykresy ułatwiające analizę zgromadzonych zasobów.

Poniżej przykładowy raport:

[singlepic id=76 w=320 h=240 mode=web20 float=center]

Rozwiązanie jest darmowe niemniej do pełnej funkcjonalności wymaga wysłania maila na adres: sharepointspacemonitor@gmail.com. Po uzyskaniu klucza licencyjnego mamy możliwość dowolnie analizować strukturę witryn SharePointa.

Dokumentacja rozwiązania jest dostępna pod adresem projektu.

Niestety rozwiązanie wspiera jedynie WSS 3.0 oraz MOSS 2007 jednak jest bardzo przydatne przy planowaniu migracji do wersji 2010.

[wpfilebase tag=file path=’SharePointSpaceMonitor.zip’]

One thought on “SharePoint Space Monitor”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *