Instalacja Service Packa 1 dla SharePoint 2010

Question Mark

Po opublikowaniu Service Packa 1 dla SharePoint 2010 przez Microsoft pojawiło się sporo niejasności dotyczących jego wdrażania.

Poniżej postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania:

Ścieżka instalacyjna na SharePoint Server 2010

1. Instalacja SP1 dla SharePoint Foundation

2. SharePoint Server 2010 Service Pack 1

3.  Service Pack 1 dla Language Packa SharePoint Server 2010

4. June 2011 CU for SharePoint Server 2010

Taka jest oficjalnie zalecana ścieżka, niezależnie od tego czy macie czy też nie zainstalowane składniki SharePoint Foundation 2010. Microsoft powrócił do praktyki mówiącej, że Service Pack dla wersji darmowej oraz serwerowej się uzupełniają.

Czy wymagany jest restart serwera?

Tak i nie. Service Pack 1 dla SharePoint Foundation 2010 prosi o wykonanie restartu serwera więc możemy założyć, że jest on bardzo mocno zalecany.

Kiedy uruchomić konfigurację usług SharePoint?

Kreator konfiguracji produktów i technologii programu SharePoint należy uruchomić po wdrożeniu wszystkich elementów składających się na instalację Service Packa 1.

Skąd pobrać June 2011 Cumulative Update?

Niestety obecnie Microsoft usunął możliwość bezpośredniego pobierania lub rejestracji mailowej na dostęp do tej paczki. Konieczne jest wysłanie maila do supportu. Mam nadzieję, że dostęp do paczki pojawi się wkrótce w bardziej przystępnej formie.

Edit: Paczka jest ponownie dostępna pod powyższym adresem.

4 thoughts on “Instalacja Service Packa 1 dla SharePoint 2010”

  1. Usunięcie paczki z June 2011 CU przez Microsoft jest spowodowane wieloma problemami po instalacji wyżej wymienionego CU. Nie jest to pierwszy przypadek kiedy Microsoft klientów traktuje jak betatesterów. I pewnie nie ostatni…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *