Krótka relacja z wczorajszego Time For SharePoint

timeForSP_blackMiałem wczoraj przyjemność uczestniczyć w tego rocznej edycji Time For SharePoint odbywającej się w warszawskiej siedzibie firmy Microsoft w związku z czym pozwolę podzielić się z wami moimi wrażeniami z tej całkiem udanej imprezy.

Na samym początku warto powiedzieć, że jak na niekomercyjną i darmową imprezę poziom jaki organizacja przedsięwzięcia wyglądała całkiem profi 🙂 Poniżej kilka słów o sesjach jakie miałem okazję wysłuchać:

  • SharePoint 2010 Record Management oraz SharePoint 2010 Document Management – Baaardzo ciekawy temat dotyczący możliwości zarządzania dokumentami w SharePoint 2010 Standard oraz Enterprise. Zwłaszcza sesja Łukaza Zajączkowskiego pokazała spektrum możliwości jakie przemawiają za zastosowaniem SharePointa do zarządzania dokumentami w dużej firmie. Bardzo fajne tematy.
  • Sesja Łukasza Grali o architekturze bazodanowej SQLa w kontekście SharePointa – najmocniejsza techniczna sesja jaką miałem okazję oglądać. Świetny specjalista, świetnie się go słucha, świetny temat.
  • SharePoint 2010 and the Citizen Service Platform – Ed Musters i jego sesja o e-Governence była całkiem ciekawa, ale temat wsparcia administracji Państwowej w Polsce rozwiązaniami SharePoint przekracza nieco moje wyobrażenie o otaczającej rzeczywistości :). Bardzo ciekawym aspektem sesji było dużo technicznych rozwiązań wykorzystanych w kontekście brandingu SharePointa. Link do zapamiętania – http://msgov2010.codeplex.com/
  • SharePoint 2010 Project Management – Jedyna miękka sesja w zestawie prowadzona przez Michała Sobotkiewicza – prowadzenie projektów SharePoint. Bardzo ciekawa sesja oraz ciekawa firma do zapamiętania ObjectConnect. No i do tego sesja prowadzona za pomocą PREZI. Warto było to zobaczyć.

Krótko podsumowując dwie bardzo mocne sesje, pozostałe również warte zobaczenia. Kto nie był niech żałuje. Mam nadzieje, że kolejna edycja pojawi się w Krakowie.

PS. Pozdrawiam PKP InterCity i brak gniazdek zasilających w pociągu WAWA – KRK.

One thought on “Krótka relacja z wczorajszego Time For SharePoint”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *