Nie działający SharePoint Designer 2007 na Windows Server 2008 R2 x64

sharepointdesignerPo powrocie z blogowego urlopu na pierwszy ogień opiszę prosty aczkolwiek nieoczywisty problem z działaniem SharePoint Designera 2007. Tak jak napisałem w tytule SharePoint Designer 2007 w środowisku Windows Server 2008 R2 X64 nie działa. W każdym razie w moim wypadku przy każdej próbie uruchomienia aplikacji następował natychmiastowy crash aplikacji. Nie dawała tutaj rady żadna próba uruchomienia w trybie safe mode, nie pomogła również instalacja Service Packa 2 dla SP. Niestety w sieci znajduje się całkiem sporo wpisów mówiących o problemach z Designerem w środowisku 64-bitowym czy to na Windows Vista, 7 czy Windows Server.

W samym systemie brakuje jakiejkolwiek informacji o powodach nie działania aplikacji. W Event logu jedyna informacja to log z crashu aplikacji z kodem wyjątku 0xc0000005.

Rozwiązaniem jakie znalazłem niestety nie usunąłem występującej niekompatybilności a jedynie ją obszedłem. Chcąc uruchomić SharePoint Designera konieczne było uruchomienie go w trybie kompatybilności z Windows XP (Service Pack 3). Nie rozpatrywałem niestety czy analogiczny błąd pojawia się na innym, analogicznym środowisku.

3 thoughts on “Nie działający SharePoint Designer 2007 na Windows Server 2008 R2 x64”

  1. Pingback: dotnetomaniak.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *