Dziesięć darmowych skórek dla SharePointa

Target by Jasper Johns

Rozpoczynam nowy cykl wpisów na tym blogu dotyczących dodatków, webpartów oraz rozwiązań administracyjnych, które warto wdrożyć w środowisku SharePoint. Będę się starał na początku opisać wszystkie rozwiązania, z których sam na co dzień korzystam.  Bez większości z nich nie wyobrażam sobie pracy w SharePoincie zakładam więc, że powinny one zainteresować większość z osób pracujących na SharePoincie .

Zaczynam od podstawowego dodatku do SharePointa jaki wgrywam po wdrożeniu nowej instancji, czyli dziesięć darmowyc skórek dla SharePointa. W przeciwności do standardowych theme’ów sprawiają one, że SharePoint w końcu zaczyna wyglądać świeżej i znacznie przyjemniej dla oka. Jeśli więc chcecie sprawić by wasz SharePoint wyglądał znacznie lepiej, nie zastanawiajcie się ani chwili. Poniżej możecie zobaczyć przykładowe screeny z witryn utworzonych na bazie tych szablonów.

[imagebrowser id=2]

Jak widać na powyższych screenach za darmo można sprawić by SharePoint wyglądał znacznie przyjemniej dla oka. Powyższy zestaw skórek został wydany przez Microsoft w dosyć nie przystępnej formie utrudniającej maksymalnie jego wdrożenie. Dodatkowo przeznaczony był tylko dla MOSSa. Na nasze szczęście Rene Hezser przygotował znacznie przyjemniejszą wersję powyższego dodatku. Po pierwsze został on ubrany w paczkę wsp, po drugie dodany został instalator ułatwiający proces wdrożenia rozwiązania w środowisku SharePoint. W tej formie wystarczy tak na prawdę posiadać wystarczające uprawnienia, a samo wdrożenie ograniczy się do kilkukrotnego kliknięcia Dalej/Next.

Co do jakości rozwiązania oceniam je bardzo wysoko ze względu na prostotę wdrożenia oraz jakość wykonania. Nie mniej trzeba obiektywnie stwierdzić, że do praktycznego zastosowania nadaje się maksymalnie 3-4 skórki. Pozostałe działają sensownie jedynie na bardzo dużych rozdzielczościach ze względu na nieco zbyt “przekombinowane” rozwiązania graficzne.

Dodatkowe informacje o rozwiązaniu:

  • Wymaga zainstalowanego .NET Framework w wersji 3.5
  • Kompatybilne z środowiskiem WSS 3.0 oraz MOSS 2007

[wpfilebase tag=file path=’TenThemesForSharePoint.zip’]

4 thoughts on “Dziesięć darmowych skórek dla SharePointa”

  1. I tak skórki niewiele pomoga, to nadal bedzie wyglądało jak ociosany prostokąt z tym samym nieintuicyjnym interfejsem i nic się w tym nie zmienia.
    Odszedłem do tego ustrojstwa, do dedykowanych aplikacji RIA, w Silverlighcie i nie widzę przyszłosci w tym. Z doswiadczenia moge powiedziec, ze sharepoint zamiast pomagac, to tylko utrudnia prace i najczeciej uzywa sie go polowicznie… wtajemniczeni wiedza o jaka polowe chodzi 😉

  2. IMO bez dobrej znajomości rozwiązania szans na udane wdrożenie nie ma. I zasada dotyczy tutaj każdego rozwiązania pewnie i omawianej RII 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *