Uwaga na aktualizację KB938444

UPDATE - Tremor Thingie ProblemWracam z blogiem nieco do życia po sesyjno-wakacyjnej przerwie. Przy okazji pierwszego wpisy po miesiącu przerwy chcę ostrzec o możliwości wystąpienia problemów z prawidłowym funkcjonowaniem SharePointa po instalacji aktualizacji KB938444. Poprawka ta podczas nieprawidłowego wdrożenie (co niestety czasem się zdarza) może niestety wygenerować jeden z następujących błędów po próbie otwarcia witryny SharePointa: “Server Error: …”, “Invalid Signature”, “missing Windows Internal Database signatures.” lub też “Cannot connect to the configuration database”. Na szczęście problem może dotknąć tylko instancji SharePointa z wbudowaną bazą danych.

W sytuacji wystąpienia takiego błędu konieczne jest uruchomienie następującego polecenie w linii poleceń z uprawnieniami administratora:

psconfig -cmd upgrade -inplace b2b -wait –force

Uruchomienie powyższego polecenia powinno wywołać ponowne wdrożenie błędogennej poprawki. Po jej prawidłowym wdrożeniu problem powinien przestać występować. W razie dodatkowych problemów konieczne jest przejście szeroko opisanej ścieżki naprawczej na blogu Windows Small Business Server.

Źródło: SharePoint Team Blog

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *