Otwarcie bazy MS SQL Embedded Edition w Management Studio

logo_sql_server_2ndPrzygotowanie bazy artykułów do instalacji WSSa trwa. Kolejnym tematem do opisania jest sposób na otwarcie zintegrowanej z SharePointem bazy SQL, czyli Miscrosoft SQL Embedded Edition w narzędziu Management Studio. Tak, jest to możliwe!

W miejscu tym należy jednak uzmysłowić sobie, że mimo docelowej możliwości otwarcia tej bazy w Management Studio niewiele nam to da. Większość opcji zarządzania bazą SQL jest bowiem niedostępna. Co więcej wszystkie operacje dokonywane na MSEE z tego poziomu nie są wspierane przez Microsoft i mogą (choć nie muszą) doprowadzić do destabilizacji pracy tej bazy.

Pierwsza rzecz, od której należy zacząć przygotowani to instalacji Microsoft SQL Management Studio 2005 Express Edition. Aplikacja dostępna jest wersji 32 jak i 64 bitowej. Po jej zainstalowaniu możemy spróbować połączyć się z bazą SharePointa. Możemy to zrobić tylko z maszyny, na której jest ona uruchomiona  jako server bazodanowy podając poniższy parametr:

\\.\pipe\mssql$microsoft##ssee\sql\query

Połączenie takie umożliwi nam dokonania przynajmniej kilku operacji na istniejących bazach. Poniżej screen prezentujący co da się a co nie z istniejącymi bazami. Warto przetestować udostępnione operacje.

[singlepic id=7 w=320 h=240 mode=web20 float=center]

Zachęcam do zabawy, pamiętajcie jednak że wszystkie operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność 😉

5 thoughts on “Otwarcie bazy MS SQL Embedded Edition w Management Studio”

  1. Wall Street stocks have been propelled to contemporary
    data by the comparative energy of tthe US financial system, coupled with expectations of accommodative financial policy, including very-low interest rates
    set by the Federal Reserve.

  2. I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both equally educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
    The issue is an issue that not enough folks are speaking intelligently about.
    I’m very happy I found this in my hunt for something regarding this.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *