Microsoft Office SharePoint Server 2007 na Windows Server 2008 R2

windows server 2008Po ostatnich przygodach z Windows SharePoint Services 3.0 na Windows Server 2008 R2 przyszedł czas na analogiczny scenariusz instalacji Microsoft Office SharePoint Server 2007. Okazuje się, że sytuacja jest analogiczna jak w przypadku instalacji WSSa.

Okazuje się, że również w przypadku instalacji MOSSa konieczne jest posiadanie go w wersji minimum z dodatkiem Service Pack 2.  Wynika to z wymagań Windows Server 2008 R2 co do wersji instalacyjnej MOSSa. Podczas próby instalacji starszej wersji uzyskamy następujący komunikat:

[singlepic id=6 w=320 h=240 mode=web20 float=]

Nie pozostaje więc nic innego tylko pobrać przygotowaną wersję MOSSa z wbudowanym Service Packiem 2. Jest to wersja Trial w której konieczne jest podanie klucza pełnego produktu.

Dostępne wersje:

Więcej na temat powyżej opisanych problemów przeczytacie na blogu SharePoint Team

Microsoft Office SharePoint Server 2007

5 thoughts on “Microsoft Office SharePoint Server 2007 na Windows Server 2008 R2”

  1. espero puedan contactarme estoy enfermo del corazon tengo estenosis de doble lesion mitral.soy de escasos recursos. gracias de antemano ya sea que puedan ayudarme o no.

  2. Je vous recommande le documentaire « qui a tue la voiture electrique » pour cerner le role qu’a pris l’hydrogene dans l’echec de la EV-1 aux usa… Interressant…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *