Windows SharePoint Services 3.0 na Windows Server 2008 R2

windows server 2008Dzisiaj bardzo krótko na temat instalacji Windows SharePoint Services 3.0 na systemie Windows Server 2008 R2 i wymagań jakie stawia przed nami ten system.

Warto zdawać sobie sprawę, że na systemie Windows Server 2008 R2 konieczne jest instalowanie Windows SharePoint Services w wersji minimum z Service Pakiem 2. Niesie to za sobą pewne problemy.

Po pierwsze nie uda się nam zainstalować na takim systemie żadnej innej (starszej) wersji SharePointa, a po drugie chcąc zrobić upgrade systemu Windows Server 2008 do wersji R2 a posiadając już zainstalowanego WSSa musimy doinstalować do niego SP2 lub też odinstalować tą usługę. W innym wypadku nie będziemy mieć możliwości upgrade’u.

Warto o tym pamiętać. Więcej o problemie w KB 962216.

Aktualizacja

Cóż po dniu od powyższego wpisu muszę go nieco uaktualnić. Jak się bowiem okazało, instalacja WSSa na systemie Windows Server 2008 R2 niesie za sobą więcej niespodzianek. Kolejnym niespodziewanym zachowaniem była już instalacja samego WSSa. W scenariuszy gdy instalujemy Windows SharePoint Services 3.0 z dodatkiem Service Pack 2 w wersji x64 w instalatorze będziemy mieć możliwość wyboru wersji językowej. Gdy w oknie tym wybierzemy jedynie język polski, instalacja zakończy się niepowodzeniem. Co ciekawe w logach brak jakichkolwiek informacji, jak i informacji o powodu zakończenia instalacji. Okazuje się, że konieczne jest zainstalowanie obu języków.

Również warto  pamiętać o tym małym szczególe.

[singlepic id=5 w=320 h=240 mode=web20 float=center]

2 thoughts on “Windows SharePoint Services 3.0 na Windows Server 2008 R2”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *